ilk merhaba

Yıllardır WordPress’te bir blogum var. En fazla 10 tane postu olan içinde, zavallı bir şeklide kenarda duran. Aynı şekilde bir de Tumblr sayfam vardı, o da kendi kendini imha etmiş olabilir. Bir de Nuh Nebi’den kalma bir Blogger sayfam vardı sanırım. Sanırım! O kadar geride kalmış olabilir.

Yazmak istediğim, paylaşmak istediğim her şeyi kafamda yaza yaza kafada yer kalmadı. O yüzden yine inanılmaz hızlı davranarak, geçen sene ilk defa kendi ismimle aldığım bu sayfaya bir sene de daha boşu boşuna para vermemek için yazmaya karar verdim. Para vermedikçe olmuyor galiba gerçekten, spor üyeliği gibi bir şey bu da. 🙂

Yazmak benim için hem paylaşma aracı hem de deşarj olma. Eskiden kendimi daha yaratıcı hissederdim. Bugün o zaman ile bu zaman arasındaki farkı buldum. Sabahtan beri bu akşam yazmak istediğim yazıyı kafamda yazıp durdum iş yerinde. Cümleler kafamda dönüp durdu. Sonra işten çıktım, eve geldim ve, ve tık yok. Yazmamak için neredeyse HTML öğrenecektim. Sayfayı ilk defa görücüye çıkaracağım ya içimdeki lanet mükemmelliyetçi ıncık cıncık bir sürü şey ile ilgilendi ve bu arada yoruldum, uykum geldi ki uykum gelmez benim.

Neyse kendimi biraz frenledim, ilk post ile mükemmel bir bloga başlanacak diye bir kaide yok. Benimki de zamanla şekillensin, zamanla oluşsun.

Benim için bugün farkettiğim şu gerçek çok önemliydi ama. Ben eskiden (lisede, üniversitede etc.) ders esnasında veya yollarda hep bir şeyler karalardım. Bir şeyler yazar, not alırdım. Not defteri alma alışkanlığım baki (tam bir kırtasiye junkiesiyim) ama içini doldurma konusunda artık çok kötüyüm.

Eh çantamda laptopumla cafe cafe gezmediğime göre gün içinde, hatta evde bile rahatça yazı yazabileceğim bir bilgisayar olmadığına göre (bu da blogu erteleme bahanelerimden biriydi), artık şu not alma olayını ciddiye çevirmem gerekiyor. Sonra da onları buraya aktarmayı. Bakalım eskiden kalma yaratıcılık namına neler var içerde…

 

ilk merhaba” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s